Pro rodiče

První den v dětském klubu

S sebou (nezbytné věci po celou dobu docházky):

  • Náhradní oblečení. V šatnách mají děti úložné prostory na náhradní sadu oblečení. Připravte dětem náhradní tepláčky, tričko, punčocháče (ponožky), spodní prádlo. 
  • Do skříňky uložte pleny, pokud je dítě používá (na spaní apod.).    
  • Doporučujeme nechat dětem v dětském klubu pláštěnku a nepromokavé boty (holinky).
  • Snažíme se využívat nádherného prostředí uprostřed přírody, chodíme s dětmi ven i za drobného poprchávání.  

 

První odloučení od rodiny

Každé dítě reaguje na odchod rodiče různě. Některé dítě je rádo v novém prostředí, jiné má přechod do dětského klubu o něco horší. Abychom mu nástup usnadnili, můžete mu s sebou dát oblíbenou hračku. Nese si s sebou kousíček domova, pocit bezpečí. Samozřejmě nejlepší je, pokud dítě bylo na dětský klub, kolektiv dětí i pedagoga postupně zvykáno.      

Zpočátku dětem ukažte, kde je jejich značka, jaké mají oblečení, botičky, rukavičky apod. Při oblékání na procházku bude dítě jistější, spokojené.     

Pro co nejlepší adaptaci dítěte na prostředí dětského klubu je důležité seznámit pedagogy s různými návyky a obavami dítěte. Řekněte učiteli, zda Vaše dítě chodí na toaletu nebo na nočník (není problém ho dítěti připravit). Co nemá rádo, např. nejí tvrdý sýr, nesnáší bundu zapnutou až ke krku, bojí se psů, velkého větru apod.

Poraďte, na co reaguje pozitivně, co ho potěší, rozveselí. Seznamte učitele s tím, co si myslíte, že je důležité od začátku vědět.  

Informace pro rodiče

Download