Letní prázdniny 2015

Školka OrangeryPark  zve všechny děti na zábavný prázdninový program od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00.

Děti se mohou těšit na spoustu her, výtvarné i hudební činnosti, nocování ve školce, sportovní i jiné aktivity v přírodě a také si vyzkouší různé pokusy.

Letos děti čeká

 

ČERVENEC

29. 6. - 3. 7.               Boj o Stromovku

7. 7. - 10. 7.               Človíčkovo dobrodružství (státní svátek bude odečtený z ceny)

13. 7. -17. 7.              Kouzelné živly přírody

20. 7. -24. 7.              Putování vesmírem

27. 7. -31. 7.              Farmářův týden

 

SRPEN

3. 8. -7. 8.                   Země skřítků

10. 8. -14. 8.              Jak se stát fotografem

17. 8. -21. 8.              „Sporťákův“ týden

 

Cena za program ve sportovní třídě 3 500 Kč (8:00 – 18:00, děti 3 - 7 let)  , jesličky 2 450 Kč (8:00 – 15:00, děti 20 měsíců - 3 roky) sleva prosourozence 10% 

Vyplněnou přihlášku zašlete na email: info@orangerypark.cz. Přihlášku naleznete v sekci "Ke stažení".

Více informací získáte na tel. 725 819 029 nebo na emailu lions@orangerypark.cz

 

Více informací k jednotlivým týdnům:

Boj o Stromovku

Děti se rozdělí na dva kmeny. Vymyslí si svoje jméno a vyrobí si totem. Mezi sebou budou kmeny soutěžit a výsledky se budou zaznamenávat na kmenovou mapu. Kmeny také budou plnit úkoly a na konci týdne je bude čekat velký úkol, na který se budou muset spojit, aby dokázaly Stromovku zachránit.

Človíčkova dobrodružství

Seznámíme se s pravěkým Človíčkem z knihy Človíčkova dobrodružství.  Příběhy vypráví o tom, jak se človíček naučil obstarat si potravu, vykřesat oheň, vyrábět hliněné nádoby, stůl, postel a kamna, a nakonec jak potkal kamaráda, dalšího človíčka, se kterým postavil most přes řeku. Děti si některé věci sami vyzkoušejí a bude na ně čekat celodenní výlet Stromovkou.

Kouzelné živly přírody

Za pomocí pokusů a experimentů poznáme živly přírody jako je voda, vzduch, oheň, půda. Děti se dozví, z čeho se skládá naše Země. Do denních aktivit budou zapojeny i experimenty s výtvarnou činností. Pojedeme na výlet do Muzea alchymistů a mágů staré Prahy.

Putování vesmírem

Na děti čeká výlet na Petřín do hvězdárny. Budeme se snažit dětem přiblížit planety, povídat si o Slunci. Celým týdnem nás bude provázet marťan Ušoun. Dále na děti čeká výroba marťánka. V půlce týdne budeme ve školce spát přes noc a pozorovat letní oblohu.

Farmářův týden

Vyzkoušíme si zasadit rostlinky, budeme o ně pečovat. Navštívíme stáje u Stromovky, kde uvidíme, jak se chovají koně.  Poznáme lidské smysly, jako je chuť, čich, zrak, hmat. Čeká nás i dramatizace farmářských trhů, kde si děti sami nakoupí potřebné suroviny na salát.

Země skřítků

Celým týdnem nás bude provázet skřítek Stromáček. Ten nám bude posílat dopisy s úkoly, které budeme společně plnit. Pojedeme na celodenní výlet do Letenských sadů, kde budeme skřítkům stavět domečky.

Sporťákův týden

 Pokud počasí dovolí, dny budeme trávit ve Stromovce.  Naučíme se správně házet, běhat, skákat. Navštívíme lanová hřiště v našem parku, také se podíváme na atletický stadion. Konec týdne vyvrcholí olympiádou.

Informace pro rodiče

Download