Anglická školka Orangery Park
ředitelka
602 187 032

Náš tým

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


 • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
 • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

 • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
 • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Monika Březinová

Monika Březinová

Ředitelka OrangeryPark Stromáček

Ředitelka OrangeryPark Stromáček jesličky

Kreativní ředitelka dětských skupin Orangery

 • V OrangeryPark působím od června 2016

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu -obor  Předškolní a mimoškolní pedagogika.

V roce 2016 jsem nastopila do Stromáčku jako učitelka třídy Lvíčat, kde jsem  pracovala s dětmi ve věku 3- 6 let. O rok později jsem se stala třídní učitelkou třídy Opiček a těšila jsem se na práci s dětmi ve věku 16 měsíců - 3 roky.

V rámci zájmu o obor jsem absolvovala seminář z HV od Prof.PhDr. Eva Jenčková. Tento seminář mi dal zkušenosti a nové poznatky o práci s dětmi. Jsem absolventka ve hře na klavír a také umím hrát na kytaru a flétnu. V naší dětské skupině se snažím využít všech zkušeností, které jsem získala ve školkách během studia na střední škole.  

O pár let později jsem se stala na rok zástupcem ředitele a o rok později jsem přijala nabídku na pozici ředitelky naší dětské skupiny.

V lednu 2023 jsem se stala ředitelkou našich kouzelných jesliček pro děti od 1 roku na Praze 6.

Nyní se snažím dělat všechno proto, abychom ve Stromáčku a jesličkách měli spokojené děti a rodiče s pomocí mého syna Mikolase :)

Monika Kolínová

Monika Kolínová

Třída: Lvíčků

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání:  Kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky

 Od mala převážně pečuji a pracuji s dětmi. Starala jsem se o mladší sourozence  a hlídala děti v rodinách .Sama mám již dospělou dceru a téměř dospělého syna

Po absolvování kurzu chůvy práce v dětských skupinách jsem pracovala  3roky v Montessori dětské skupině, která mě dala jiný pohled na osobnost dítěte a jeho individualitu.

Mám zkušenosti při práci s dětmi s autismem. Vedla jsem kroužky výtvarné výchovy a pohybové aktivity

Ve volném čase ráda čtu,navštěvuji památky,kina, divadla, výstavy, mám ráda přírodu.

 

Hedvika Wieluchová

Hedvika Wieluchová

Učitelka angličtiny ve třídě Lvíčat

 • V OrangeryPark působím od ledna 2024

Vzdělání:Střední odborná škola se sociálně právním zaměřením

 

 Certifikát Cambridge C1 angličtina

 

 

 V minulých letech jsem pracovala v anglické školce Bumblebee. Zde jsem vytvářela odpolední programy a veškerá výuka a programy probíhaly v angličtině.

Strávila jsem spoustu času s dětmi v rámci odborných praxí a mám  zkušenosti i s downovým syndromem a autismem.

Mám čtyři mladší sourozence, kteří mě připravili na leda co. Momentálně se připravuji na studium pedagogiky na UK.

Mám certifikát Cambridge C1 angličtina a základy znakového jazyka.

Eva Šrámková

Eva Šrámková

Třída: Opiček

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání: Kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky s první pomocí

Narodila jsem se v Praze, kde jsem vystudovala střední rodinnou školu v Praze. Mám dva dospělé syny, jeden z nich je bohužel mentálně postižený. Život i práci jsem přizpůsobovala jemu. 

V době covidu jsem začala pracovat jako chůva dětí, následně v dětských skupinkách i mateřské školce.                               

Práce s dětmi mě velmi baví, naplňuje a pomáhá mi vyplnit prázdný prostor po synovi.

Adéla Havlíčková.DiS.

Adéla Havlíčková.DiS.

Třída: Slůňat

Pečující osoba 

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání: Střední odborná škola grafická - obor Polygrafie

Jednoleté studium anglického jazyka

Vyšší odborná škola pedagogická - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika

 

Práce s dětmi mě vždy bavila, proto jsem se rozhodla vystudovat VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní

pedagogika. Tyto kroky mi pomohly v naplnění mého snu stát se učitelkou v mateřské škole. Pro tuto

práci mě motivuje představa možnosti dětem předat velmi cenné poznatky, které mohou v budoucím

životě uplatnit.

Od 4 let jsem závodně tancovala, později se věnovala tenisu a florbalu, kde jsem se nejvíce přiblížila

práci s dětmi. Mezi mé oblíbené činnosti patří plavání. Ve volném čase ráda tvořím, kreslím, chodím do přírody a trávím čas se svými nejbližšími.

Lucena Tewak

Lucena Tewak

Učitelka angličtiny ve třídě Slůňat

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání -  vystudovala jsem střední školu v Kabugao Apayao na Filipínách, odkud pocházím.

Praxe – Posledních pět let jsem žila a pracovala v Hong Kongu, jako chůva a učitelka angličtiny dvou malých dětí v čínské rodině.

S dětmi pracuji celý svůj život. Již od malička jsem se jako nejstarší ze sedmi sourozenců starala o své mladší sourozence.

Kromě práce v Hong Kongu jsem nejcennější zkušenosti s prací s dětmi získala také v Saudské Arábii a Ománu, kde jsem celkem šest let pracovala taktéž jako chůva a učitelka angličtiny malých dětí (od 7 měsíců až po 7 let).

V březnu 2023 jsem se vdala a přestěhovala do Prahy a moc se těším opět na práci s malými dětmi – především na výuku angličtiny.

Miluji práci s malými dětmi a ráda bych navázala na své mnohaleté zkušenosti s péčí o děti, a chtěla bych v budoucnu pracovat nejen jako lektorka anglického jazyka, ale i jako chůva, a proto bych ráda absolvovala odborný kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. 

Petra Šťovíčková

Petra Šťovíčková

Učitelka odpoledního programu

 

V OrangeryPark působím od září 2023 

Vzdělání: vystudovala jsem obor Pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. 

 

V rámci zájmu o obor jsem absolvovala obor Pedagogika na FFUK. Nyní zde studuji navíc obor Český jazyk a literatura. V Letňanech jsem spoluorganizovala dětské dny pro děti. V rodině často hlídám malé bratrance a sestřenici. Přes deset let jsem chodila na hodiny baletu a hry na kytaru. Ve volném čase ráda čtu, chodím na procházky se svými nejbližšími a cestuji. 

Bc. Helena Přibylová

Bc. Helena Přibylová

Vedení kroužku angličtiny

 • V OrangeryPark působím od září 2022

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Gymnázium v České Lípě
                  2024 Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na všeobecnou biologii.

Od 7 let jsem docházela na hodiny klavíru a později zpěvu, ve kterém jsem také absolventkou ZUŠ. Od 16 let jsem dobrovolníkem v mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která poskytuje pomoc lidem v nouzi. V rámci této organizace jsem docházela do dětského domova, nemocnice na oddělení LDN a nově také do Alzheimer centra. V dětském domově jsem doučovala děti (ve věkové kategorii 5-17 let) anglický jazyk, český jazyk, matematiku a snažila jsem se jim spestřit den různými aktivitami. Na LDN a v Alzheimer centru jsem se věnovala starším lidem, se kterými jsem cvičila a hrála různé hry. Vystudovala jsem Gymnázium v České Lípě a v roce 2021 jsem úspěšně složila maturitní zkoušku z chemie a biologie. V roce 2024 jsem vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na všeobecnou biologii. Ve svém volném čase se věnuji dětem jako hlídačka, fotím a sportuji.

Martina Salimová

Martina Salimová

Provozní pracovnice

 • V OrangeryPark působím od listopadu 2023

Informace pro rodiče

Důležité informace

Download