Anglická školka Orangery Park
ředitelka
602 187 032

Náš tým

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


 • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
 • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

 • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
 • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Monika Březinová

Monika Březinová

Ředitelka OrangeryPark Stromáček

Ředitelka OrangeryPark Stromáček jesličky

Kreativní ředitelka dětských skupin Orangery

 • V OrangeryPark působím od června 2016

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Novém Boru-obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

V rámci zájmu o obor jsem absolvovala seminář z HV od Prof.PhDr. Eva Jenčková. Tento seminář mi dal zkušenosti a nové poznatky o práci s dětmi. Jsem absolventka ve hře na klavír a také umím hrát na kytaru a flétnu. 

V naší dětské skupině se snažím využít všech zkušeností, které jsem získala ve školkách během studia na střední škole. Od roku 2018 se věnuji focení.  

Od roku 2018 do roku 2021 jsem vedla kroužek angličtiny v naší dětské skupině.

Od května 2022 jsem na mateřské dovolené se svým synem.

Monika Kolínová

Monika Kolínová

Třída: Lvíčků

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání:  Kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky

 Od mala převážně pečuji a pracuji s dětmi. Starala jsem se o mladší sourozence  a hlídala děti v rodinách .Sama mám již dospělou dceru a téměř dospělého syna

Po absolvování kurzu chůvy práce v dětských skupinách jsem pracovala  3roky v Montessori dětské skupině, která mě dala jiný pohled na osobnost dítěte a jeho individualitu.

Mám zkušenosti při práci s dětmi s autismem. Vedla jsem kroužky výtvarné výchovy a pohybové aktivity

Ve volném čase ráda čtu,navštěvuji památky,kina, divadla, výstavy, mám ráda přírodu.

 

Hedvika Wieluchová

Hedvika Wieluchová

Učitelka angličtiny ve třídě Lvíčat

 • V OrangeryPark působím od ledna 2024

Vzdělání:Střední odborná škola se sociálně právním zaměřením

 

 Certifikát Cambridge C1 angličtina

 

 

 V minulých letech jsem pracovala v anglické školce Bumblebee. Zde jsem vytvářela odpolední programy a veškerá výuka a programy probíhaly v angličtině.

Strávila jsem spoustu času s dětmi v rámci odborných praxí a mám  zkušenosti i s downovým syndromem a autismem.

Mám čtyři mladší sourozence, kteří mě připravili na leda co. Momentálně se připravuji na studium pedagogiky na UK.

Mám certifikát Cambridge C1 angličtina a základy znakového jazyka.

Eva Šrámková

Eva Šrámková

Třída: Opiček

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání: Kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky s první pomocí

Narodila jsem se v Praze, kde jsem vystudovala střední rodinnou školu v Praze. Mám dva dospělé syny, jeden z nich je bohužel mentálně postižený. Život i práci jsem přizpůsobovala jemu. 

V době covidu jsem začala pracovat jako chůva dětí, následně v dětských skupinkách i mateřské školce.                                Práce s dětmi velmi baví a naplňuje a pomáhá vyplnit prázdný prostor po synovi.

Adéla Havlíčková.DiS.

Adéla Havlíčková.DiS.

Třída: Slůňat

Pečující osoba 

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání: Střední odborná škola grafická - obor Polygrafie

Jednoleté studium anglického jazyka

Vyšší odborná škola pedagogická - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika

 

Práce s dětmi mě vždy bavila, proto jsem se rozhodla vystudovat VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní

pedagogika. Tyto kroky mi pomohly v naplnění mého snu stát se učitelkou v mateřské škole. Pro tuto

práci mě motivuje představa možnosti dětem předat velmi cenné poznatky, které mohou v budoucím

životě uplatnit.

Od 4 let jsem závodně tancovala, později se věnovala tenisu a florbalu, kde jsem se nejvíce přiblížila

práci s dětmi. Mezi mé oblíbené činnosti patří plavání. Ve volném čase ráda tvořím, kreslím, chodím do přírody a trávím čas se svými nejbližšími.

Lucena Tewak

Lucena Tewak

Učitelka angličtiny ve třídě Slůňat

 • V OrangeryPark působím od září 2023

Vzdělání -  vystudovala jsem střední školu v Kabugao Apayao na Filipínách, odkud pocházím.

Praxe – Posledních pět let jsem žila a pracovala v Hong Kongu, jako chůva a učitelka angličtiny dvou malých dětí v čínské rodině.

S dětmi pracuji celý svůj život. Již od malička jsem se jako nejstarší ze sedmi sourozenců starala o své mladší sourozence.

Kromě práce v Hong Kongu jsem nejcennější zkušenosti s prací s dětmi získala také v Saudské Arábii a Ománu, kde jsem celkem šest let pracovala taktéž jako chůva a učitelka angličtiny malých dětí (od 7 měsíců až po 7 let).

V březnu 2023 jsem se vdala a přestěhovala do Prahy a moc se těším opět na práci s malými dětmi – především na výuku angličtiny.

Miluji práci s malými dětmi a ráda bych navázala na své mnohaleté zkušenosti s péčí o děti, a chtěla bych v budoucnu pracovat nejen jako lektorka anglického jazyka, ale i jako chůva, a proto bych ráda absolvovala odborný kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. 

Petra Šťovíčková

Petra Šťovíčková

Učitelka odpoledního programu

 

V OrangeryPark působím od září 2023 

Vzdělání: vystudovala jsem obor Pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. 

 

V rámci zájmu o obor jsem absolvovala obor Pedagogika na FFUK. Nyní zde studuji navíc obor Český jazyk a literatura. V Letňanech jsem spoluorganizovala dětské dny pro děti. V rodině často hlídám malé bratrance a sestřenici. Přes deset let jsem chodila na hodiny baletu a hry na kytaru. Ve volném času ráda čtu, chodím na procházky se svými nejbližšími a cestuji. 

Helena Přibylová

Helena Přibylová

Vedení kroužku angličtiny

 • V OrangeryPark působím od září 2022

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Gymnázium v České Lípě
                 Od září 2021 studuji Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na všeobecnou biologii.

Od 7 let jsem docházela na hodiny klavíru a později zpěvu, ve kterém jsem také absolventkou ZUŠ. Od 16 let jsem dobrovolníkem v mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která poskytuje pomoc lidem v nouzi. V rámci této organizace jsem docházela do dětského domova, nemocnice na oddělení LDN a nově také do Alzheimer centra. V dětském domově jsem doučovala děti (ve věkové kategorii 5-17 let) anglický jazyk, český jazyk, matematiku a snažila jsem se jim spestřit den různými aktivitami. Na LDN a v Alzheimer centru jsem se věnovala starším lidem, se kterými jsem cvičila a hrála různé hry. Vystudovala jsem Gymnázium v České Lípě a v roce 2021 jsem úspěšně složila maturitní zkoušku z chemie a biologie. Od září 2021 studuji Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na všeobecnou biologii. Ve svém volném čase se věnuji dětem jako hlídačka, fotím a sportuji. 

Martina Salimová

Martina Salimová

Provozní pracovnice

 • V OrangeryPark působím od listopadu 2023

Informace pro rodiče

Důležité informace

Download