Anglická školka Orangery Park
školka
725 819 029
ředitelka
723 042 338

Pečující osoby

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


 • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
 • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

 • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
 • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Bc.Nikola Chmelová

Bc.Nikola Chmelová

Ředitelka OrangeryPark

V současné době na rodičovské dovolené

Pro Orangery jesličky dělám administrativní činnost a jsem suplující učitelka

 •  V OrangeryPark působím od září 2013
 •  V Orangery působím od ledna 2012

 

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem  sportovní gymnázium v Karlových Varech. Po maturitní zkoušce jsem nastoupila na dálkové studium Pedagogické fakulty UK v Praze, kde jsem v roce 2016 složila státní závěrečnou zkoušku v oboru Předškolní pedagogika, Učitelství pro mateřské školy.

 

Narodila jsem se v Kadani v roce 1991.  Absolvovala jsem trenérský kurz sportovní gymnastiky, 3 roky jsem dělala trenérku dětem ve věku    4-12 let.  Rok a půl jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole Orangery v Dolních Počernicích a vedla jsem kroužek tancování a gymnastiky. Poté jsem nastoupila do  dětského klubu OrangeryPark, kde jsem pracovala tři roky, než jsem odešla na mateřskou dovolenou.  V OrangeryParku jsem se snažila využít všech zkušeností, které jsem získala v druhé mateřské školce a především studiem na Pedagogické fakultě. Mimo jiné jsem se snažila děti zábavnou formou vést k zálibě sportu a pohybu všeobecně. Momentálně jsem na rodičovské dovolené a jsem maminka dvou dětí.

Monika Březinová

Monika Březinová

Zástupce ředitele

 • V OrangeryPark působím od června 2016

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Novém Boru-obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Narodila jsem se v České Lípě v roce 1997.  V rámci zájmu o obor jsem absolvovala seminář z HV od Prof.PhDr. Eva Jenčková. Tento seminář mi dal zkušenosti a nové poznatky o práci s dětmi. Jsem absolventka ve hře na klavír a také umím hrát na kytaru a flétnu.  Teď pracuji v dětské skupině OrangeryPark. Zde se snažím využít všech zkušeností, které jsem získala ve školkách během studia na střední škole. Od roku 2018 se věnuji focení a fotím veškeré fotky pro naší školku. Ve volné chvíli se věnuji focení a sportu.  3 roky jsem hlídala tři sourozence v jedné rodině.

Od roku 2018 do roku 2021 jsem vedla kroužek angličtiny v naší dětské skupině.

Aneta Janejová

Aneta Janejová

Třída Lvíčků

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od října 2021

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu Futurum v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika.
 

Narodila jsem se v Praze v roce 2002.Už od druhého stupně základní školy jsem věděla, že bych jednou chtěla být paní učitelka v mateřské školce. Při mém studiu jsem měla praxe v mateřských školách a jednou v družině, kde jsem získala opravdu bohaté zkušenosti jak s dětmi vycházet, jak s nimi mluvit a jak řešit stresové situace. Každý den když jsem měla praxe jsem se moc těšila, protože mě děti dělají šťastnou a vždy se těším na jejich příběhy, vyprávění a šťastné oči. Ráda hraji na klavír a na flétnu. Můj volný čas trávím s mými přáteli, chodím na procházky s mou fenkou Amy, ráda čtu a jezdím na kolečkových bruslí. Ráda se učím nové věci. Z mých praxí mám velké zkušenosti a věřím, že mám dost nápadů, které můžu využít. Jsem moc ráda, že mám možnost pracovat v dětské skupince OrangeryPark, dělat děti šťastný a vytvořit jim prostředí, kam každý den budou rády chodit.

Kristýna Janků. DiS

Kristýna Janků. DiS

Třída: Opiček

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od března 2022

VZDĚLÁNÍ:  Po maturitní zkoušce dodělaný kurz – Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Vystudovala jsem dálkově Vyšší odbornou školu pedagogickou a sociální v Praze – obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Narodila jsem se v Kladně v roce 1993 a rok po maturitě jsem se přestěhovala do Prahy, kde jsem nastoupila do MŠ na Střížkově. Zde jsem pomáhala u nejmenších dětí a vedla kroužek cooking class od této chvíle mě malé děti provází na mé cestě životem. Mojí velkou zálibou bylo hlídání dětí v rodinách, tímto jsem získala ty nejcennější zkušenosti. Jako au – pair jsem vycestovala do Itálie k jezeru Lago Di Garda, kde jsem měla na starosti čtyřletého chlapce. Po návratu do Prahy jsem získala další zkušenosti v mezinárodní školce a jeslích na Karlově náměstí. Od roku 2017 jsem začala pracovat v jesličkách v Dolních Počernicích. Na práci s dětmi miluji tu rozmanitost, že každý den je jiný. Momentálně jsem na rodičovské dovolené a mám dvouletou dceru.

Klára Caisová

Klára Caisová

Třída: Lvíčků

Pečující osoba

 • V OrangeryPark působím od února 2022

 

Jsem matka tří dcer a práce s dětmi mě velice baví. Kromě mateřství jsem nasbírala zkušenosti jako asistent pedagoga v klasické i waldorfské školce, vychovatelka prvňáčků ve školní družině nebo zdravotnický asistent. Vedu jednou týdně vědecký kroužek. Také se chystám doplnit své vzdělání o nový akreditovaný kurz Chůvy do zahájení školní docházky, který je rozšířen o zdravotní část. Kurz byl bohužel z ledna přesunut na jarní měsíce.

Ráda tvořím, chodím do přírody a učím se vidět radost i v malých věcech. Těším se až poznám Vás rodiče a Vaše děti.

 

Lucie Doušová

Lucie Doušová

Provozní pracovnice

 • V OrangeryPark působím od prosince 2021

Narodila jsem se v Praze roku 1985. Dětství jsem prožila ve Vraném nad Vltavou, kam jsem chodila do ZŠ .
Poté jsem se učila na prodavačku. Vyzkoušela jsem různá zaměstnání od prodávání, archiv na celní správě apd.
Pracovat a podílet se na prvotních krocích dětí mě naplňuje pocitem radosti z odvedené práce.

Informace pro rodiče

Důležité informace

Download