Pečující osoby

Ing. Romana Falge Vondalová

Ing. Romana Falge Vondalová

Majitelka a zřizovatelka


  • Vzdělání: Po ukončení inženýrského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se věnovala podnikatelských aktivitám. V roce 2003 jsem nastoupila na 5letý výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii pod záštitou České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně.
  • Praxe: V roce 2008 jsem se s nadšením pustila do projektu rekonstruování budovy zámecké orangerie v dolnopočernickém parku. Téhož roku zde byla otevřena anglická mateřská škola Orangery.

Vedení mateřské školy a práce s dětmi a jejich rodiči pro mě byla velikým přínosem. Z toho důvodu jsem se s radostí pouštěla i do dalších projektů a aktivit souvisejících s mateřskou školou.

Po otevření 5 tříd předškolního vzdělávání jsme se chtěli věnovat i starším dětem, které již nastoupily do základních škol. Roku 2010 byl otevřen AfterClub pro školáky, kteří dříve navštěvovali naši mateřskou školu, či se rozhodli připojit k naší výuce angličtiny s rodilým mluvčím.

V roce 2012 jsme slavnostně otevřeli naší druhou anglickou mateřskou školu „Orangery Park", který se nachází v zázemí parku Stromovky v pražských Dejvicích.
V roce 2016 jsme založili Dětskou skupinu pro 12 dětí od 1-3 let tentokrát opět v Dolních Počernicích. A hned v roce 2017 jsme vyslyšeli opakované prosby rodičů a pustili se do nejtěžšího úkolu – založili jsme česko-anglickou Základní školu Orangery.
Poslední z našich projektů je v Dobřichovicích, kde jsme v roce 2019 otevřeli Dětskou skupinu Beránek pro 12 dětí, kterou jsme zároveň propojili se sociálním projektem chráněného bydlení.

V současné době mě velice naplňuje být součástí kolektivu, který se podílí na každodenní práci s dětmi a pozoruje jejich vývoj. Ve volném čase se, v rámci svého dalšího osobního rozvoje, věnuji studii grafologie na České grafologické komoře a meditaci. 

  • Kurzy: cyklus seminářů pro vedoucí pracovníky základních a středních škol
  • Motto: "Zvídavost je úrodnou půdou, z níž vyrůstá moudrost" 
Bc.Nikola Chmelová

Bc.Nikola Chmelová

Ředitelka OrangeryPark

V současné době na rodičovské dovolené

Pro Orangery jesličky dělám administrativní činnost a jsem suplující učitelka

  •  V OrangeryPark působím od září 2013
  •  V Orangery působím od ledna 2012

 

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem  sportovní gymnázium v Karlových Varech. Po maturitní zkoušce jsem nastoupila na dálkové studium Pedagogické fakulty UK v Praze, kde jsem v roce 2016 složila státní závěrečnou zkoušku v oboru Předškolní pedagogika, Učitelství pro mateřské školy.

 

Narodila jsem se v Kadani v roce 1991.  Absolvovala jsem trenérský kurz sportovní gymnastiky, 3 roky jsem dělala trenérku dětem ve věku    4-12 let.  Rok a půl jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole Orangery v Dolních Počernicích a vedla jsem kroužek tancování a gymnastiky. Poté jsem nastoupila do  dětského klubu OrangeryPark, kde jsem pracovala tři roky, než jsem odešla na mateřskou dovolenou.  V OrangeryParku jsem se snažila využít všech zkušeností, které jsem získala v druhé mateřské školce a především studiem na Pedagogické fakultě. Mimo jiné jsem se snažila děti zábavnou formou vést k zálibě sportu a pohybu všeobecně. Momentálně jsem na rodičovské dovolené a jsem maminka dvou dětí.

Aneta Janejová

Aneta Janejová

Třída Lvíčků

Pečující osoba

 

  • V OrangeryPark působím od října 2021

VZDĚLÁNÍ:Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu Futurum v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika.
 

Narodila jsem se v Praze v roce 2002.Už od druhého stupně základní školy jsem věděla, že bych jednou chtěla být paní učitelka v mateřské školce. Při mém studiu jsem měla praxe v mateřských školách a jednou v družině, kde jsem získala opravdu bohaté zkušenosti jak s dětmi vycházet, jak s nimi mluvit a jak řešit stresové situace. Každý den když jsem měla praxe jsem se moc těšila, protože mě děti dělají šťastnou a vždy se těším na jejich příběhy, vyprávění a šťastné oči. Ráda hraji na klavír a na flétnu. Můj volný čas trávím s mými přáteli, chodím na procházky s mou fenkou Amy, ráda čtu a jezdím na kolečkových bruslí. Ráda se učím nové věci. Z mých praxí mám velké zkušenosti a věřím, že mám dost nápadů, které můžu využít. Jsem moc ráda, že mám možnost pracovat v dětské skupince OrangeryPark, dělat děti šťastný a vytvořit jim prostředí, kam každý den budou rády chodit.

Bc.Lucie Sedláková

Bc.Lucie Sedláková

Třída: Opiček

Pečující osoba

  • V OrangeryPark působím od listopadu 2021

VZDĚLÁNÍ: Vystudovala jsem bakalářský program Sociální pedagogika a volný čas na MU v Brně. 

Nyní pokračuji ve studiu magisterského oboru Sociální pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.


K práci s dětmi mě přivedl můj koníček. Od dětství se věnuji jezdectví. Na stáji, kde jsem trávila spoustu času, pravidelně probíhají dětské tábory a jezdecké kurzy, školy v přírodě a soustředění. Tady jsem sbírala i své první zkušenosti s dětmi a to jako vedoucí dětského letních táborů. V rámci odborných praxí na vysoké škole jsem zastávala funkci asistentky při hiporehabilitacích, dále například jako pedagog volného času pro školy v přírodě.                                                                                                           

Než jsem dostala možnost pracovat v dětské skupině OrangeryPark, pracovala jsem v DS Justinka a krátkou dobu v Česko-anglické školce Domeček. V obouzaměstnáních jsem postupně získala cenné zkušenosti v oblasti výchovy dětí. Snažím se dětem udělat ve školce prostředí, kam se budou velmi rády vracet. 

Klára Caisová

Klára Caisová

Třída: Lvíčků

Pečující osoba

  • V OrangeryPark působím od února 2022

 

Jsem matka tří dcer a práce s dětmi mě velice baví. Kromě mateřství jsem nasbírala zkušenosti jako asistent pedagoga v klasické i waldorfské školce, vychovatelka prvňáčků ve školní družině nebo zdravotnický asistent. Vedu jednou týdně vědecký kroužek. Také se chystám doplnit své vzdělání o nový akreditovaný kurz Chůvy do zahájení školní docházky, který je rozšířen o zdravotní část. Kurz byl bohužel z ledna přesunut na jarní měsíce.

Ráda tvořím, chodím do přírody a učím se vidět radost i v malých věcech. Těším se až poznám Vás rodiče a Vaše děti.

 

Lucie Doušová

Lucie Doušová

Provozní pracovnice

  • V OrangeryPark působím od prosince 2021

Narodila jsem se v Praze roku 1985. Dětství jsem prožila ve Vraném nad Vltavou, kam jsem chodila do ZŠ .
Poté jsem se učila na prodavačku. Vyzkoušela jsem různá zaměstnání od prodávání, archiv na celní správě apd.
Pracovat a podílet se na prvotních krocích dětí mě naplňuje pocitem radosti z odvedené práce.

Kalendář a novinky

Informace pro rodiče

Důležité informace

Download